Náš profil

Peter Littmann  

Posílení značky. Budování trhů.

BRANDINSIDER je v roce 2000 založená společnost pro mezinárodní podnikové poradenství.

Poskytujeme poradenství menším a středním rodinným podnikům stejně jako top managementu největších mezinárodních průmyslových společností.

 

Trvalý růst hodnoty podniku

Zakladetelem a majitelem společnosti BRANDINSIDER GmbH je profesor Dr. Petr Littmann. Bývalý předseda představenstva několika mezinárodních společností (mj. HUGO BOSS) a honorání profesor pro marketing na německé elitní Univerzitě Witten/Herdecke spojuje dlouholeté zkušenosti z oblasti rozvoje úspěšného podnikání a budování značky s aktuálními vědeckými poznatky v řízení podniku a marketingu. (Životopis)

Aktuality

La bataille des centres commerciaux fait rage à la frontière franco-allemande

La bataille des centres commerciaux...

5. říjen 2022

Tout juste inaugurée en Allemagne, à 3 km de l'Alsace, la Dreiländergalerie vise les clientèles française et suisse. C'est une étape de plus dans la...

Vzniká klub akcionárov VVS a.s.

Vzniká klub akcionárov VVS a.s.

17. prosinec 2019

Po vzore zahraničných zoskupení akcionárov vzniká na Slovensku Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Jeho hlavným predmetom čin...

Lídri riešili budúcnosť mobility

Lídri riešili budúcnosť mobility...

6. květen 2019

Mobilita budúcnosti bola ústrednou témou stretnutia lídrov automobilového priemyslu v Bratislave. Reč bola najmä o novinkách vo vývoji, technológiác...

Klar und konzentriert

Klar und konzentriert

11. duben 2019

Die Art Cologne hat ein Herz für Galeristen. Vor allem für prominente wie Ileana Sonnabend (New York), Michael Werner oder Hein Stünke (beide Köln),...

Rozhovor s Petrom Littmannom o fungovani súčasného retailu

Rozhovor s Petrom Littmannom o fung...

11. březen 2019

Rozumieť zákazníkovi padne mnohým zaťažko. Len ten retailový management, ktorý dokáže permanentne úspešne inovovať, vie upútať dlhodobý záujem poten...

Cena značky Slovakia presiahla 100 miliárd eur, ale Česi sú na tom 3x lepšie

Cena značky Slovakia presiahla 100 ...

2. listopad 2018

Podľa marketingového experta Petra Littmanna vyplýva naše nelichotivé umiestnenie v rebríčku z toho, že Slovensko stále nemá za sebou konkrétny príb...

Pellegrini showed his advice wisely. He has five members of the economy

Pellegrini showed his advice wisely...

24. říjen 2018

Prime Minister Peter Pellegrini (Smer-SD) presented himself on the social network of his five advisers, whom he described as "the Council of Wi...

Pellegrini Presents His Advisors, Calling them "Council of Wise"

Pellegrini Presents His Advisors, C...

21. říjen 2018

Prime Minister Peter Pellegrini (Smer-SD) has presented his five advisors, describing them as a "Council of the Wise", TASR learnt from th...

Pellegrini získal novú posilu. Muža, ktorý urobil zo značky Hugo Boss svetovú firmu

Pellegrini získal novú posilu. Muža...

18. říjen 2018

Pozdvihol značku Hugo Boss na svetovú úroveň, teraz bude radiť slovenskému premiérovi. Peter Pellegrini na svojom oficiálnom facebookovom účte oznám...

«
»

Kompetence

 • Strategie podniku
 • Filosofie podniku
 • Budováni a vedení značky
 • Medzinárodní expanze
 • Marketing produktu

Co je podstatou úspěchu nejlepších firem?

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value. K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Naše nezávislost nabízí prostor ke kreativitě a k nutné odvaze našim klientům navrhnout radikální změny. Odvaha k nekonvenčím řešením bývá odměněma: Často jsou obzvláště úspěšnými strategiemi zejména ty, které poruší zastaralé konvence a změní pravidla hry celýho segmentu.

Filosofie podniku jako nástroj řízení a vedení

Corporate Spirit znamená „přesvědčení“. V co věří pracovníci? Co určuje vlastní práci?

Jaké modely vedení jsou v podniku uplatňovány? V co věří pracovníci? Co určuje vlastní práci? Je možné ještě více přesvědčit pracovníky, management a zákazníky, aby i přes dnešní zásady a pokyny spolupracovali v budoucnu ještě efektivněji a úspěšněji?

To jsou otázky filosofie podniku. Jsme přesvědčeni, že filosofie podniku je jedním z nejdůležitějších nástrojů řízení podniku vůbec.

BRANDINSIDER spolupracuje na tomto projektu s Dominicem Vekenem, ředitelem Institut für Marken- und Unternehmensphilosophie (www.unternehmensphilosophie.org), který vyvinul celosvětové filosofie podniku pro mezinárodní společnosti Otto Group a EnBW. Pečoval m.j. o komunikační strategii značky Bionade a během minulých voleb do německého parlamentu byl strategickým poradcem kancléřky Angely Merkelové a německé politické strany CDU.

Rozvíjení hodnoty značky

Značka vytváří rozdíl. Značkový produkt je ve srovnání s anonymním produktem vnímán jako hodnotnější. Silnější značka má vyšší hodnotu než slabší značka. Jaké investice v brandingu, marketingu a komunikaci jsou opodstatněné, aby tahle všední pravda byla přeměna v přesvědčivou, úspěšnou a hodnotnou strategii značky a tím přinesla podniku trvalé hodnoty?

Na základě letitých zkušeností vytváříme, vyvíjíme a revitalizujeme značky a tím našim zákazníkům přinášíme hodnotu. Značka, její principy řízení a její identita jsou důsledně sladěné s podnikatelskými cíly. Mezi strategií podniku, architekturou značky a jejím umístěním vzniká interaktivní proces.

Abychom účinně podpořili úspěch našich klientů, pracujeme na optimálni relevantnosti jejich značek.

K tomu obzvláště patří:

 • Zvýšení důvěryhodnosti
 • Zajištění jedinečnosti značky
 • Zajištění trvalého odlišení od konkurence

Fundované zkušenosti ze západu i východu

Naší širokou nabídkou v poradenství pomáháme zajišťovat podnikům ze střední a východní Evropy úspěšný vstup na německý, rakouský a švýcarský trh. Naše odborné a kulturní znalosti garantují potřebnou flexibilitu a obeznámenost s trhy, takže rozumíme komplexním potřebám našich zákazníků a umíme vytvořit konkrétní a integrovanou nabídku služeb.  Pochopení zvláštností různých trhů, stejně jako fundované zkušenosti ze západu i východu, tvoří silnou bázi našeho úspěchu. Životopis Petr Littmann

Hovoříme německy, anglicky, rusky, česky a slovensky. Zakladatel a ředitel podniku BRANDINSIDER, prof. Dr. Petr Littmann, je taky honorárním konzulem Slovenské republiky v Hamburku (www.slovakia-hamburg.de).

Naše znalosti západoevropských trhů a rozsáhlé sítě v průmyslovém odvětví z nás dělají kompetentního partnera zákazníkům ze střední a východní Evropy. Jako žádný jiný poradce známe obě strany. Mluvíme řečmi západu stejně jako řečmi východu. Z vlastních zkušeností známe obě mentality. A právě proto můžeme naše zákazníky při jejich expanzi podporovat již od samého začátku. Analyzujeme předpoklady pro vstup na trh. Zákazníky doprovázíme při tvorbě konceptů, plánování a při realizaci vstupu na trh. Nalezneme partnery pro kooperaci a na joint ventures, zprostředkujeme konkrétní možnosti podnikání a poradíme při budování vlastní organizace v západoevropských zemích.

Lépe řídit a splnit očekávání zákazníků

Produktový marketing a stretegie odbytu se v podstatě zabývá otázkou, jak lépe řídit a splnit očekávání zákazníků. Naše klienty podporujeme v zásadním rozhodování - při tvorbě jejich tržní a produktové nabídky, stejně jako základních prvků výkonu tak, že optimalizujeme rozhraní mezi technologickými možnostmi a požadavky zákazníků.

Konkurenční výhody je možné dosáhnout jen tehdy, když

 • známe potřeby stávajících a potenciálních zákazníků
 • nově zahrnuté produkty odpovídají přísným podmínkám produktové inovace
 • se celý odbyt radikálně zaměří na užitek zákazníka
 • se ucelenost produktového portfolia, jeho skladba a procesy neustále systematicky prověřují.

Naši týmoví partneři byli sami dlouhá léta za zmíněné vedoucí úkoly zodpovědni. Tuto skutečnost považujeme za nutný předpoklad úspěšného poradenství.

Reference


 • Haniel    axon    Hugo    Poprad

 • Basler    axon    Hugo    Poprad

 • Berner    Dorma    Erlus    Fresenius

 • Bestes vom Bauern    axon    Hugo    Poprad

 • urzin    axon    Hugo    Poprad

 • Rosenthal    axon    Hugo    Poprad

 • Aplend    axon    Hugo    Poprad

 • Prosieben    axon    Hugo    Poprad

 • Enercity    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • brandloyalty    axon    Hugo    Poprad

 • Merck    axon    Hugo    Poprad

 • Sahco    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • KPMG    axon    Hugo    Poprad

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

 • Nivea    axon    Hugo    Poprad

 • Igedo company    axon    Hugo    Poprad

 • Bata    BMW    Auto Zeitung    Beiersdorf

 • West LB    axon    Hugo    Poprad

Kto jsme?

Masoko

Investujeme mnoho úsilí a energie do podstatného a stálého zlepšování výkonnosti našich klientů s cílem trvalého růstu hodnoty jejich podniku.

Naše služby

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value.

K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Schöne Aussicht 21

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 79416873

 E-mail: info@brandinsider.com

 Rejstříkový soud:
 Amtsgericht Hamburg
 Registrační číslo: HRB 139837

 UID Nr. DE 209661501