Posílení značky. Budování trhů.

BRANDINSIDER je v roce 2000 založená společnost pro mezinárodní podnikové poradenství.

Poskytujeme poradenství menším a středním rodinným podnikům stejně jako top managementu největších mezinárodních průmyslových společností.

Našim klientům nabízíme efektivní, pragmatická a nízkonákladová řešení jejich specifických problémů s ohledem na získání jednoznačných konkurenčních výhod a udržitelného růstu hodnoty podniku.

Na komplexní dotazy a problémy nalezneme vždy jasné a originální odpovědi a řešení.

Potenciál měníme ve výsledky.

Koncentrujeme se především na podnikovou strategii a branding ((budování a řízení značek), dvě témata, která mají rozhodující vliv na výkon celého podniku. Konkurenční výhody, zvyšování výnosů a signifikantní růst hodnoty společnosti jsou možné jen při jasném diferencování značky a nabídky produktů a služeb. Pro naše zákazníky objevujeme a rozvíjíme atraktivní mezery na trhu a pomáháme jim při implementaci marketingových a odbytových opatření. Jsme posuzováni na základě ambiciózních pokroků a měřitelných výsledků.

 

 

 

Trvalý růst hodnoty podniku

Investujeme mnoho úsilí a energie do podstatného a stálého zlepšování výkonnosti našich klientů s cílem trvalého růstu hodnoty jejich podniku.

Za pomoci nanejvýš profesionálních standardů pokládáme kritické otázky, podporujeme naše klienty při hledání náročných řešení a analyzujeme šance a rizika na vysoce konkurenčních trzích. Naše široké spektrum výkonů se skládá z realizovatelných, v praxi osvědčených konceptů a opírá se o různorodé znalosti trhů, metodické příručky a průmyslové zkušenosti našich týmových partnerů.

Zakladetelem a majitelem společnosti BRANDINSIDER GmbH je profesor Dr. Petr Littmann. Bývalý předseda představenstva několika mezinárodních společností (mj. HUGO BOSS) a honorání profesor pro marketing na německé elitní Univerzitě Witten/Herdecke spojuje dlouholeté zkušenosti z oblasti rozvoje úspěšného podnikání a budování značky s aktuálními vědeckými poznatky v řízení podniku a marketingu. 

Diferenciace pomocí inovací je z našeho hlediska hlavním předpokladem pro úspěšné řízení podniku a značky. To platí také pro naši vlastní práci, při které se nenecháváme ovlivnit jenom standardními koncepty. Konkurenční výhody a ziskový růst našich klientů zajistíme uplatněním našich dlouholetých zkušeností v řízení podniku a pomocí aktuálních vědeckých poznatků, jejichž propojením dospějeme k individuálnímu, specifickému řešení a implementačním strategiím.

Životopis Prof. Dr. Petr Littmann

Pracovní dráha Petra Littmanna zahrnuje hned několik významných pozic v oblasti managementu, marketingu, odbytu a financí. Rozsáhlé mezinárodní zkušenosti získal na poli německého textilního a módního průmyslu, v průmyslovém odvětví skla, porcelánu a nábytku, stejně jako v automobilovém a chemickém průmyslu.Petr Littmann se narodil v roce 1947 v Praze a studoval strojírenství v Bratislavě. V roce 1968 opustil tehdejší ČSSR. Nejdříve pracoval jako asistent režie u televise WDR (Westdeutscher Rundfunk) v Kolíně nad Rýnem a studoval filozofii a podnikovou ekonomiku. Po úspěšném ukončení vysokoškolského studia promoval v roce 1976  s velmi dobrým hodnocením „Magna cum laude“.

Během své kariéry, která vedla přes společnosti Girmes-Werke AG a Rosenthal AG, se dostal až na přední pozice společnosti Vorwerk & Co. Zde byl nejdříve marketingovým ředitelem, později jednatelem a společníkem firmy Vorwerk Teppichwerke KG a generálním ředitelem Vorwerk International AG. V letech 1992 až 1997 byl Littmann předsedou představenstva společnosti Hugo Boss. Nové strategické zaměření, zásadní změny v marketingové politice spojené s uvedením na trh tří nových značek, přemístění části produkce do zahraničí a zvýšení mezinárodní obchodní činnosti vedlo k nadprůměrnému úspěchu společnosti Hugo Boss, který i nadále přetrvává.

Dnes je Littmann generálním ředitelem mezinárodní firmy v oblasti podnikového poradenství BRANDINSIDER GmbH.

Petr Littmann je členem dozorčí rady následujících společností:

  • Marc O’ Polo AG, Stefanskirchen
  • Ruckstuhl AG, Langenthal, Schweiz.


Littmann byl také členem následujících dozorčích rad:

  • Bata Shoe Corporation, Toronto, Canada (1996 – 2005)
  • Ciba Spezialitätenchemie AG, Basel, Schweiz (1997 – 2009)
  • Keiper-Recaro KG, Remscheid, (1993 – 2002)
  • Mercedes-Benz Automobil AG, Stuttgart (1993 – 1998),
  • Rodenstock, München (2005 – 2010)
  • Schleich AG, Schwäbisch Gmünd (2007 – 2010)
  • Charles Vögele AG, Pfäffikon, Schweiz (2006 – 2012)


Petr Littmann je honorárním profesorem pro marketing na německé elitní Univerzitě Witten/Herdecke, členem správního představenstva Nyenrode Business University v Holandsku, stejně jako Member of the Harvard University Art Museums´s Visiting Committee v Cambridge, USA. 

Byl členem redakční rady popředního německýho marketingového časopisu „Absatzwirtschaft“ a členem týmu expertů pro „Financial Times Deutschland“. Petr Littmann přispíval v období 2003 – 2010 týdenními sloupky na téma marketing a komunikace do vedoucího hospodářského magazínu v Německu „Handelsblatt“.

Kto jsme?

Masoko

Investujeme mnoho úsilí a energie do podstatného a stálého zlepšování výkonnosti našich klientů s cílem trvalého růstu hodnoty jejich podniku.

Naše služby

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value.

K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Fährhausstraße 11

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 / 25 33 62 62
 Fax: +49 40 / 25 33 62 68

 E-mail: info@brandinsider.com

 Rejstříkový soud:
 Amtsgericht Hamburg
 Registrační číslo: HRB 139837

 UID Nr. DE 209661501